الکل

دلیل خوبی وجود دارد که مالیدن الکل طبی یک لیتری 70 درصد بخشی از کیت کمک های اولیه اکثر افراد است. می توانید از آن برای اهداف پزشکی زیر استفاده کنید:

ضد عفونی کننده. مالش الکل یک درمان ضد باکتری طبیعی است. این بدان معناست که باکتری ها را می کشد اما لزوما از رشد آنها جلوگیری نمی کند.

مالیدن الکل همچنین می تواند قارچ ها و ویروس ها را از بین ببرد. با این حال، مهم است که فرد از غلظت الکل مالشی کمتر از محلول 50 درصد استفاده کند. در غیر این صورت، محلول ممکن است به طور موثر باکتری ها را از بین نبرد.
حالت تهوع بعد از عمل. بررسی شواهد نشان داد که زمان تسکین 50 درصد علائم تهوع پس از عمل در هنگام بوییدن الکل در مقایسه با داروهای سنتی مورد استفاده برای درمان تهوع، مانند اندانسترون (Zofran) سریع‌تر است.

بوییدن الکل می تواند به سرعت به تسکین حالت تهوع کمک کند، معمولاً زمانی که بوی پنبه یا گلوله خیس شده را استشمام می کنید.

ضد عفونی کننده سطوح می توانید از الکل به عنوان ضدعفونی کننده برای وسایلی مانند قیچی، دماسنج و سایر سطوح استفاده کنید.

با این حال، الکل همیشه به اندازه کافی به عنوان یک ضدعفونی کننده درجه یک بیمارستان قابل اعتماد نیست. همچنین می تواند به پوشش محافظ برخی از اقلام مانند کاشی های پلاستیکی یا لنزهای عینک آسیب برساند.

اکثر تولید کنندگان الکل مالشی را با قدرت فرمولاسیون متفاوت، یعنی الکل مالشی 70 یا 90 درصد می فروشند. به عنوان یک قاعده کلی، استفاده از الکل 70 درصد برای پوست شما دوستانه تر است.

قابض. الکل یک قابض طبیعی است که می تواند به سفت شدن منافذ و ایجاد احساس طراوت در پوست شما کمک کند. بعد از تمیز کردن پوست و قبل از استفاده از مرطوب کننده یا ضد آفتاب استفاده کنید.

متأسفانه، مالش الکل می تواند پوست را بسیار خشک کند، بنابراین در هیچ ناحیه خشکی استفاده نکنید.

همچنین، استفاده از آن بعد از اصلاح یا برای باز کردن نواحی آکنه می تواند باعث احساس سوزش شود.

دئودورانت: اگر دئودورانت ندارید، مالیدن الکل می تواند کمک کننده سریعی باشد. می توانید مستقیماً روی زیر بغل خود اسپری کنید، اما پس از اصلاح از اصلاح خودداری کنید زیرا ممکن است باعث گزش شود.

برخی از افراد همچنین روغن‌های ضروری مانند اسطوخودوس را با الکل مخلوط می‌کنند تا عطری تسکین‌دهنده پوست داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *